Biltar Tarım

Tarihçe

Biltar Tarım Koll Şti

Çukurova’nın en verimli topraklarına sahip Adana’nın Ceyhan ilçesi Adatepe mevkii ve çevresinde yaklaşık 11.500.000 m2 arazisi bulunan Bilici Ailesi Tarım İşletmeleri, bu topraklarda çeşitli ürünler yetiştirerek hem bölge hem de ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. Temelleri 1952 yılına kadar uzanan Bilici Grup, Tarım İşletmeleri ile zirai işletmecilik ve çiftçilik alanında modern ve yenilikçi bir yaklaşımla faaliyet göstermektedir.

Ceyhan ovasının en verimli bölgelerindeki bu arazilerde, yaklaşık 4.000.000 metrekaresinde Narenciye, Nar, Erik ve Şeftali gibi bahçe bitkileri, diğer alanlarda ise mısır, pamuk, soya ve buğday gibi endüstriye ürünler en son teknoloji ile üretilmektedir. Tarım İşletmelerimiz, bünyesindeki en son teknolojiye sahip tarım makinaları, çiftlik binaları, nitelikli işgücü ve bu konudaki tecrübesi ile ülke ekonomisine ve tarıma yaptığı katkıları 70 yıldır başarıyla sürdürmektedir.

Özellikle ekim-dikim ile hasat zamanlarında, arazilerinde ve çiftliklerinde çok yoğun çalışma dönemleri yaşanan Tarım İşletmelerinde üretimi yapılan tarım ürünlerinin dağıtımı yurtiçi ve yurtdışına geniş çaplı ve programlı olarak yapılmaktadır.